Vánoční cukroví pro psy: 2 domácí recepty

Recept na vánoční cukroví pro psy
Recept na vánoční cukroví pro psy

Tyhle 2 recepty na vánoční cukroví pro psy sklidily minulý rok na Instagramu velký úspěch. Proto jsem se letos rozhodla sepsat i podrobný návod, jak na to nejlepší psí cukroví.

Lidské cukroví svému psovi rozhodně nedávejte!

Věřím, že spousta z vás, která si čte tento blog, ví, že lidské cukroví patří mezi potraviny, které byste svému psovi podávat neměli. Vánoční cukroví obsahuje spoustu cukru, másla, ale často i kakao nebo čokoládu – obzvlášť čokoláda ve vyšším množství je pro psy jedovatá.

Pokud chcete osladit Vánoce i vašemu psímu parťákovi, dopřejte mu domácí vánoční cukroví pro psy.

Na vánoční cukroví pro psy potřebuješ hlavně odpovídající vykrajovátka

Abych dovedla tyto recepty na vánoční cukroví pro psy do dokonalosti, pořídila jsem si také odpovídající psí vykrajovátka. Jednoho maďarského ohaře a druhé vykrajovátko dinosaura (Plutovi dost často říkám Plutosaurus). 

Vykrajovátka jsem objednávala z e-shopu Tvořítko.cz – balíček dorazil velmi rychle. Trochu jsem se bála plastových vykrajovátek, ale nakonec s nimi nemám jediný problém, za sebe můžu směle doporučit.

A protože jsem připravovala vánoční cukroví pro psy s dostatečným předstihem, rozhodla jsem se udělat 2 druhy. Pro vykrajovátko maďarů jsem připravila recept na dýňové vánoční cukroví pro psy a pro vykrajovátko dinosaura jsem naopak sestavila recept na vánoční psí cukroví s tuňákem a kelpou (řasa pro psy).

Recept na vánoční cukroví pro psy

Recept na vánoční cukroví pro psy s dýní

Tohle dýňové těsto na psí cukroví je trochu náročnější na přípravu, protože je díky dýni víc lepkavé. Dalo mi trochu zabrat z něj vykrojit ohaříky tak, abych je nepotrhala. Doporučuji si proto na tohle těsto vzít co největší vykrajovátko s co nejjednodušším vzorem.

Může pes dýni? Ano, dýně je pro psy skvělým zpestřením jídelníčku. Pomáhá zklidnit trávicí obtíže, hodí se i pro pejsky s citlivým zažíváním. A můžete ji podávat i obézním psům, protože obsahuje jen malé množství kalorií.

Recept na vánoční cukroví pro psy

Seznam ingrediencí, které budete na vánoční cukroví pro psy s dýní potřebovat:

  • Kousek dýně (já koupila balení mražené dýně od Agro Jesenice – cca 400 g, čerstvou dýni spíše upečte a poté ji rozmixujte)
  • 1 vejce
  • 1 hrnek ovesných vloček
  • Lososový olej pro psy
  • Lžíce arašídového másla
  • Hladká mouka
Recept na vánoční cukroví pro psy

Postup receptu na vánoční psí cukroví s dýní:

V mražené dýni bylo hodně vody, nechala jsem ji proto odstát a poté jsem ji pořádně rozmixovala. V mixéru si rozmixujte i ovesné vločky. Rozmixované vločky společně s dýní pořádně promíchejte, přidejte lžíci arašídového másla, zakápněte lososovým olejem a rozklepněte vejce. 

Vše pořádně smíchejte. Pokud je těsto příliš lepivé, přidávejte do něj postupně hladkou mouku. Těsto na vánoční psí cukroví by mělo strukturou připomínat těsto na linecké – myslete na to, že jej musíte vyválet a vykrojit ohaře.

Těsto nechte v lednici uležet klidně i přes noc. Poté si poprašte linku moukou a těsto rozválejte tak, aby mělo tloušťku okolo 1 cm – snadněji přendáte ohaře na plech. Dýňové cukroví pro psy by mělo být křupavé, pekla jsem jej na 175°C cca 20 minut.

Recept na vánoční cukroví pro psy

Recept na vánoční psí cukroví s tuňákem a kelpou

Jen málokterý pes odolá lahodnému vánočnímu cukroví s tuňákem. A protože jsem měla vykrajovátko dinosaura, řekla jsem si, že do receptu na tohle psí cukroví přidám i mořskou řasu kelpu, která těsto krásně obarvila na zeleno.

Seznam ingrediencí, které budete na vánoční cukroví pro psy s tuňákem potřebovat:

Recept na vánoční cukroví pro psy

Postup receptu na vánoční psí cukroví s tuňákem:

Vylijte z tuňáka přebytečnou šťávu. Rozmixujte si vločky a smíchejte v misce s tuňákem. Rozklepněte do misky vajíčko, přidejte lžíci kelpy a konopný olej. Všechny ingredience pořádně promíchejte, aby vám vzniklo kompaktní těsto – pokud vám přijde, že je těsto trochu lepivé, nebojte se přidat hladkou mouku. Opět těsto dejte do lednice klidně i přes noc.

Poprašte si moukou linku a těsto rozválejte stejně jako v případě vánočního cukroví pro psy s dýní. Já pekla oba druhy dohromady. Cukroví pro psy s tuňákem pečte na 175°C cca 20 minut.

Hotovo, právě jsme připravili své první vánoční cukroví pro psy!

Recept na vánoční cukroví pro psy

Vánoce jsou sice oslavou hojnosti, ale zase psa nepřecpávejte

Vánoční psí cukroví je skvělé, protože je domácí a přesně víte, jaké ingredience jste v receptu použili. Ale pořád platí, že byste ani domácím cukrovím neměli psa přecpat. V období Vánoc mu o trochu snižte krmnou dávku, protože zbytek kalorií dostane v pamlscích a cukroví. 

Zařaďte do volných dnů delší procházku nebo rovnou canicross. Jen tak si můžete být jisti, že vás po Vánocích nebude na váze čekat nečekané číslo.

Mrkněte na další články: