Jak vyrobit domácí ( a zdravé) pamlsky pro psy: 3 recepty

Recept na domácí pamlsky pro psy

Pokud máte i vy pocit, že se u vás doma pamlsky pro psy ztrácejí rychleji než vaše ponožky, nastal čas na výrobu domácích pamlsků pro psy. Připravila jsem pro vás 3 jednoduché recepty na psí pamlsky za pomocí super vychytávky – pečicí podložky na psí pamlsky Lickimat.

Recept na domácí pamlsky pro psy

Collory aneb pečicí podložka na domácí pečení psích pamlsků

Ještě než se pustíme do samotných receptů na domácí pamlsky pro psy, chtěla bych vám představit super vychytávku – pečicí formičky na domácí pamlsky pro psy značky Collory. Najdete ji třeba na e-shopu MushGo.

V čem jsou pečicí podložky Collory tak super? Celkem snadno a rychle si připravíte opravdu velkou dávku malých pamlsků stejného tvaru. Nemusíte se nijak patlat s modelováním, prostě rozetřete těsto do formičky, vložíte do trouby a po 20 minutách máte pamlsky na stole.

Můžete si vybrat mezi několika tvary formiček. Já mám pečicí formičku, ze které připravím 1 cm velké půl kuličky – ideální na časté odměňování. Můžete si ale vytvořit i pamlsky ve tvaru srdíček, kostiček nebo podlouhlé tyčinky, které využijete třeba do plnících hraček pro psy.

Za mě si rovnou vezměte Collory ve výhodném setu společně s užitečnou stěrkou, se kterou rozetřete vzniklé těsto na pamlsky mnohem jednodušeji. Podložka je vyrobená ze silikonu a nemusíte se bát vysokých teplot. Já osobně oceňuji také to, že může do myčky (ano, umývání nádobí nepatří mezi mé oblíbené činnosti).

Recept na zdravé psí pamlsky

Moje zkušenosti s pečením pamlsků ve formičce Collory:

 • Těsto na pamlsky by mělo být vždycky o trochu tekutější – ideální konzistence palačinkového těsta.
 • Při přípravě využijete výkonný mixér – čím hladší těsto, tím snadněji těsto rozetřete do otvorů.
 • A protože jsou upečené psí pamlsky domácí, počítejte s kratší dobou trvanlivosti.
 • Rada od zkušenějších – pokud domácí pamlsky nespotřebujete do 3 dnů, tak část klidně zamrazte.

Tak a můžeme se pustit do receptů na domácí psí pamlsky.

Recept na domácí játrové pamlsky pro psy

Recept na zdravé psí pamlsky

Asi neznám pejskaře, který už za sebou nemá alespoň jeden pokus na domácí játrové psí pamlsky. S pečicí podložkou je jejich výroba ale o chlup jednodušší. Pluťák i Casper se mohli po domácích játrových pamlscích utlouct, což se ale nedá říct o mně. Při pečení jsem cítila játra úplně všude…Plus mě celkem překvapilo, že pamlsky i v lednici nevydržely dýl jak 4 dny (narozdíl od dalších).

A protože mi zůstal v lednici ještě kousek červeného zelí, přidala jsem jej do receptu na domácí játrové pamlsky. Vzniklé těsto mi vystačilo na 2 a půl dávky.

Chutnost testoval Casper a Pluto: 10 bodů z 10

Vzhled hodnotila Lea: 4 body z 10

Co budete na recept na játrové pamlsky potřebovat:

 • Rozmixované červené zelí (50 g)
 • Očištěná rozmixovaná kuřecí játra (500 g)
 • Rozmixované ovesné vločky (100 g)
 • 1 vejce

Postup už je jednoduchý, rozmixované ingredience smíchejte společně s vajíčkem. Pokud se vám zdá, že je těsto pořád stále hutné, nebojte se jej nastavit trochou vody. Těsto poté přelijte do formičky a pečte na 180 °C zhruba 10-20 minut. (Domácí pamlsky ale raději během pečení průběžně kontrolujte).

Recept na zdravé pamlsky pro psy z dětského příkrmu

Tenhle recept mě osobně bavil asi nejvíc, protože je fakt ultra rychlý. Vybrala jsem si dětský příkrm Hami zelenina s telecím masem. Myslím, že vám bude fungovat kterýkoli jiný příkrm, ale dávejte si pozor na složení – aby tam nebyly složky, které psi nesmí (a ideálně, aby příkrm neobsahoval sůl, pepř nebo cukr).

Chutnost testoval Casper a Pluto: 9 bodů z 10

Vzhled hodnotila Lea: 10 bodů z 10

Co budete na zdravé psí pamlsky z příkrmu potřebovat:

 • Dětský příkrm (já použila Hami telecí se zeleninou 250 g)
 • Rozmixované ovesné vločky (cca 50 g)
 • 1 vejce

Opět vše důkladně rozmixujte a smíchejte s vajíčkem. Vzniklé těsto přelijte na pečicí podložku a pečte na 180 °C zhruba 10-20 minut. Jedna várka vám vyjde na zhruba 2 dávky. (Průběžně pamlsky kontrolujte, každá trouba peče jinak.) Tyhle pamlsky vydržely v lednici skoro týden.

Recept na tuňákovo-dýňové pamlsky pro psy

Recept na zdravé psí pamlsky

A zatím poslední, které jsem na podložce Collory zkusila upéct: dýňovo-tuňákové pamlsky pro psy.

Co budete na recept na psí pamlsky potřebovat:

 • konzervu tuňáka ve vlastní šťávě
 • 100 g zmražené dýně
 • 1 vejce
 • 50 g rozmixovaných vloček
 • cca 100 ml vody
 • sušený tymián

Postup: Zmraženou dýni nejprve přelijte horkou vodou a nechte ji odkapat. Poté ji společně s tuňákem rozmixujte a přidejte rozmixované vločky společně s vajíčkem a tymiánem. Podle potřeby ještě dolejte vody, abyste dostali tekuté těsto. Vzniklé těsto přelijte na pečicí podložku a pečte na 180 °C zhruba 10-20 minut. Opět vám vystačí na zhruba 2 dávky.

Chutnost testoval Casper a Pluto: 10 bodů z 10

Vzhled hodnotila Lea: 10 bodů z 10

Jak vyrobit pamlsky pro psy

TIP: Zkuste také tento recept na vánoční cukroví pro psy. A nebo mrkněte na další články: